فناوری هوشمند در صنعت آب

فناوری هوشمند در صنعت آب

فناوری هوشمند در صنعت آب
لطفا به این پست رای دهید

فناوری هوشمند در صنعت آب با نوآوری هایی روبرو بوده است، در واکنش به خشکسالی شدید و تاریخی، کالیفرنیا برنامه های آزمایشی را برای نصب متر آب های هوشمند که نشت را شناسایی کرده و بهینه سازی مصرف آب در سطح خانوار را فراهم کرده است، آغاز کرده است. در عین حال، آنها از سنسورهای کنترل هوشمند آبیاری استفاده می کنند تا میزان مصرف آب کشاورزی کشور را کاهش دهند. فناوری هوشمند در صنعت آب این روزها پاسخگوی بسیاری از مسائل بوده است.

 

این ممکن است خیلی دیر به نظر برسد زیرا کالیفرنیا از زمان شروع ثبت نام بدترین خشکسالی را تجربه کرده است، اما راه را برای استراتژی هایی برای بهبود بهره وری از مدیریت آب در مواجهه با چالش های جهانی هموار می کند. در ادامه با فناوری هوشمند در صنعت آب آشنا شوید.

 

فناوری هوشمند در صنعت آب

فناوری هوشمند در صنعت آب 1

تغییر آب و هوا، رشد جمعیت و افزایش شهرنشینی، باعث رشد “هوشمندانه” شهرهایی می شود که انعطاف پذیر و بازسازی می شوند. یکی از نیروهای اصلی پشت این بخش، فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) است که در سراسر چرخه آب استفاده می شود.

سنسورهای جمع آوری داده های بزرگ این اجازه را می دهد تا زمان واقعی نظارت بر کمیت و کیفیت آب، آبیاری دقیق، تشخیص نشت هوشمند، امکان برنامه ریزی بهتر و تصمیم گیری درست قابل اجرا باشد. سیستم هوش مصنوعی پیشرفته و سیستم اطلاعات جغرافیایی، اندازه گیری های گسترده ای را دنبال می کنند؛ در حالی که اینترنت و فن آوری های بی سیم، بر بخش پشتیبانی هوشمند و دیگر نوآوری ها در بخش آب تاثیر می گذارند. در ادامه به بخشی از فناوری های هوشمند درصنعت آب اشاره می کنیم.

 

سیستم های هوشمند آب باید اطلاعات را در سطح جهانی و در سراسر بخش ها به اشتراک بگذارند، نظارت و تجزیه و تحلیل در زمان واقعی باید از حوضه ها به سطح خانوار اعمال شود. استانداردها و شاخص ها باید برای کاربرد و عملکرد فناوری های هوشمند اطلاعات و ارتباطات پس از تلفیق برنامه ها توسعه پیدا کنند.

 

یک انقلاب بزرگ در داده

در بخش آب، Big Data نه تنها تکنیک های مدل سازی سنتی را به چالش می کشد، بلکه یک تغییر پارادایم اساسی ایجاد می کند.

برای مشاهده این سیستم، در عمل ما باید از سنسورها صحبت کنیم. استفاده از سنسورها مجموعه داده ها را به مدت ۲۴ ساعت و ۷ ثانیه فعال می کند. مثال پیش رو پروژه “نپتون” سنگاپور است، نظارت بر کیفیت آب ساحلی در زمان واقعی بخشی از کار است. این شبکه از هشت شناور هوشمند مجهز به آزمایشگاه شیمی است که به طور استراتژیک در سراسر خط ساحلی سنگاپور مستقر شده است. با استفاده از بی سیم، داده ها سرپرستی، پردازش، بایگانی و سپس با مدل های هواشناسی، هیدرودینامیکی و سیستم کیفیت آب با سرویس پیش بینی در زمان واقعی مخلوط می شوند. کاربران نهایی می توانند داده ها و نتایج مدل را از طريق تلفن های هوشمند بررسی و تجسم نمايند.

 

بهبود عملکرد کشاورزی به طور جدی

فناوری هوشمند در صنعت آب 2

حدود ۷۰ درصد از کل آب شیرین برای کشاورزی استفاده می شود و این به دلیل افزایش نیازهای انسانی گسترش می یابد. در کالیفرنیا، استفاده از سنسورها در ترکیب با GPS، برنامه های موبایل و سیستم عامل های نرم افزاری که بر روی گوشی های هوشمند نصب شده اند، به کشاورزان کمک می کند تا بهینه سازی آبیاری را انجام دهند. سنسورها اطلاعات مربوط به داده های خاک را دریافت می کنند که به ابر ارسال می شود. پلت فرم نرم افزار مقدار آب مورد نیاز برای تولید حداکثر عملکرد در هر منطقه آبیاری را محاسبه می کند.

 

در آغوش آینده دیجیتال

با وجود توسعه سریع نظارت بر داده ها و دست زدن به اطلاعات، چالش هایی هنوز هم وجود دارد. ادامه تحقیقات و توسعه در تعاملات انسان با طبیعت بسیار مهم است. موفقیت مدیریت آب هوشمند نه تنها به بهبود تکنولوژی بلکه به فناوری اطلاعات بستگی دارد. این بستگی به دانش تخصصی و همکاری سهامداران متعدد از جمله آب، صنعت، برنامه ریزی شهری و محیط زیست دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *