استانداردها در شهر هوشمند

شناخت استانداردها در شهر هوشمند

شناخت استانداردها در شهر هوشمند
لطفا به این پست رای دهید

استانداردها در شهر هوشمند شامل قواعد و قوانینی مشخص و تنظیم شده است. در سراسر جهان، جمعیت شهری رو به افزایش است. بر اساس تحقیق سازمان ملل، حدود ۵۴٫۵ درصد از جمعیت جهان در شهرک های شهری در سال ۲۰۱۶ زندگی می کردند و انتظار می رود این تعداد تا سال ۲۰۳۰ به ۶۰ افزایش یابد.

 

قرار دادن شهروندان در اولویت

اگر شهرها بر مبنای تامین اقتصادهای پایدار و بهبود زندگی شهروندان باشند، چالش های زیادی وجود دارد مانند جلوگیری از حمل و نقل بیش از حد و خدمات بهداشتی، مدیریت انرژی و اطمینان از دسترسی و جلوگیری از رشد سریع جمعیت. داده های ارقام از پیش بینی جمعیت جهان نشان داد که در سال ۲۰۱۷ یک میلیارد نفر بیش از ۶۰ سال سن داشته و انتظار می رود تا سال ۲۰۵۰ به ۲٫۱ میلیارد نفر برسد.

 

ایجاد همکاری

استانداردهای بین المللی شهرها را هدایت می کنند و راه حل هایی را برای مسائل فنی، زیست محیطی، اجتماعی و امنیتی ارائه می دهند که بر خدمات، زیرساخت ها و رفاه شهروندان شهری تأثیر می گذارد.

چالش های زیادی وجود دارد و هیچ سازمان استانداردی نمی تواند تنها استانداردها در شهر هوشمند را توسعه دهد. IEC، ISO و ITU مشارکت جهانی شهر هوشمند را تأسیس کردند که هر ساله انجمن جهانی هوشمند شهر (WSCF) را برگزار می کنند.

هدف انجمن برآورده ساختن نیازهای ذی نفعان، ایجاد استانداردهای مبتنی بر توافق بر عملکردهای خوب است که با چالش های شهر مواجه هستند و بازارهای مشترک را ایجاد می کنند. همچنین این موضوع برای تشدید همکاری و کاهش تدوین استاندارد برای شهرهای هوشمند طراحی شده است.

سازمان تحت مدیریت ایزو، موضوع WSCF 2017 شهرهای آینده بود. راه حل برای چالش های مشترک: چگونه استانداردهای بین المللی از توسعه شهرهای هوشمند و پایدار پشتیبانی می کنند. نمایندگان شهر، سازمان های توسعه استانداردها، گروه های صنعتی و سرمایه گذاران برای بحث در مورد نیازهای در حال رشد خود با سازمان های استاندارد سازی، و درک اینکه چگونه این می تواند به دستیابی به شهرهای هوشمند و کارآمد کمک کند، گرد هم آمدند.

این همایش، بر پایه همکاری، در کنفرانس جهانی هوشمند شهر در بارسلونا، اسپانیا برگزار شد که بیش از ۱۸۰۰۰ بازدید کننده، ۶۷۵ نمایشگاه، ۴۲۰ سخنران، بیش از ۷۰۰ شهر و بیش از ۱۲۰ کشور را جذب کرد. در ادامه با استانداردها در شهر هوشمند آشنا شوید.

 

بحث در رابطه با استانداردها در شهر هوشمند

استانداردها در شهر هوشمند

Frans Vreeswijk نماینده عمومی و مدیر عامل شرکت IEC در مصاحبه ای برای مجله Cities Today در جریان این رویداد، در مورد نقش کمیسیون مستقل انتخابات در توسعه شهرهای هوشمند در سراسر جهان اظهار داشت:

“شهرها سیستم های غول پیکر با زیر سیستم های بی شماری هستند. همه آنها به نیروی برق و سخت افزار بستگی دارد، هم چنین به مردم و چیزهای دیگر، جمع آوری داده ها و تبادل اطلاعات … در مجموع IEC بیش از ۱۸۰۰ استاندارد را شناسایی کرده است و ما یک روش جهانی استاندارد برای تست و صدور گواهینامه ها ارائه می دهیم.

IEC برای شهرهای هوشمند کارهای بسیاری را شامل می شود، از جمله تولید انرژی، حمل و نقل عمومی و خصوصی، مدیریت آب، خدمات شهری، مراقبت های بهداشتی، زندگی فعال و قابل دسترسی، تکنولوژی موجود در ساختمان های هوشمند، خانه ها و لوازم الکترونیکی مصرفی.

یکی از چالش های شهرها افزایش بهره وری عملیات و استفاده از منابع است.

“IEC بسیاری از استانداردهای بین المللی را ارائه می دهد که برای ایمن سازی اتصال خودکار بخش های زیادی از زیرساخت های شهر که برق تولید می کند یا از آن استفاده می کند و شامل الکترونیک است، نیاز دارد. استفاده از استانداردهای بین المللی نیز تعمیر و نگهداری طولانی مدت و ترمیم زیرساخت های شهر را تسهیل می کند. لوازم یدکی را می توان در هر نقطه از جهان با قیمت های رقابتی تر خریداری کرد. “

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *