تاثیر اینترنت اشیا بر پایداری

تاثیر اینترنت اشیا بر پایداری

تاثیر اینترنت اشیا بر پایداری
لطفا به این پست رای دهید

تاثیر اینترنت اشیا بر پایداری در طول چهار دهه گذشته، یک روند جدید و جالب بوده است. فن آوری ها اختراع شده اند و صرفا برای ایجاد جایگاه بهتر در جهان استفاده می شوند. تمام صنایع در اطراف انرژی پاک مانند باد و خورشید توسعه یافته است.

امروزه، سازمان های زیادی وجود دارند که هدف آن ها ایجاد جهان بهتر است. شعار اصلی تسلا، تولید کننده ماشین آمریکایی، “سرعت بخشیدن به نقل و انتقالات در جهان و انرژی پایدار” است. الون ماسک، بنیانگذار آن، تاکید می کند که کاهش CO2، یک هدف کلیدی است.

اکثر پروژه های IOT فعلی می توانند در دستیابی به SDGs و ماموریت سازمان ملل متحد در سال ۲۰۳۰ کمک کنند. تجزیه و تحلیل بیش از ۶۴۰ پایگاه مستقر نشان داد که ۸۴٪ از راه اندازی های موجود IoT می تواند به SDG تعلق داشته باشد. در ادامه با تاثیر اینترنت اشیا بر پایداری آشنا شوید.

جالب توجه است، ۷۵ درصد از این پروژه ها به پنج SDG اختصاص یافته است:

  • صنعت، نوآوری و زیرساخت (۲۵٪)
  • شهرهای هوشمند و جوامع (۱۹٪)
  • انرژی مقرون به صرفه و پاک (۱۹٪)
  • سلامت و رفاه خوب (۷٪)
  • تولید و مصرف مسئول (۵٪)

 

تاثیر اینترنت اشیا بر پایداری

IOT برای پروژه توسعه پایدار

تاثیر اینترنت اشیا بر پایداری 1

پروژه مانیتورینگ زیرساخت هوشمند سبز در شیکاگو کمک می کند تا سیل شهری کاهش یابد و از آسیب های ملکی جلوگیری شود، این بخش با استفاده از برنامه سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری های زیربنایی توسط City Digital در شیکاگو توسعه یافته است.

با توجه به تمرکز دقیق آن بر گروه های آسیب پذیر و مقیاس پذیری آن، تاثیر پایداری IO نسبتا بالا است. این پروژه در مقایسه با ۵ KPI برابر بود: مقیاس پروژه؛ نفوذ هدف SDG؛ تأثیر بر اهداف SDG؛ مقیاس پذیری و قابلیت تکرارپذیری؛ و تمرکز بر گروه های آسیب پذیر.

 

بهره برداری از فرصت ها

پروژه های IOT که اولویت اصلی برای حل چالش های توسعه پایدار هستند بسیار مهم هستند، اما با توجه به اولویت بندی اهداف پایداری در پروژه های رانده شده، می توانند تاثیر بیشتری داشته باشد.

 

مراکز درمانی برای سرمایه گذاران راه اندازی IoT

تاثیر اینترنت اشیا بر پایداری 3

پذیرش فرهنگ آگاهی پایداری ضروری است، نه تنها برای به حداکثر رساندن تأثیر پایداری، بلکه برای ایجاد فرصتهای تجاری. از پروژه هایی که مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند، ۹۵٪ از مقیاس کوچک یا متوسط هستند. تعداد معدودی از آنها موفق بوده اند.

 

ابتکار پایداری IOT

تاثیر اینترنت اشیا بر پایداری 2

بر اساس نتایج تحقیق برای سرعت بخشیدن به پذیرش IOT پایدار، انجمن مجموعه ای از دستورالعمل های IOT برای پایداری را منتشر کرده است که در نشست سالانه ۲۰۱۸ مجمع جهانی اقتصاد در داووس، ۲۳-۲۶ ژانویه مورد بحث قرار خواهد گرفت. این موارد برخی از مهم ترین مسائل امروز را شامل می شوند، از جمله مدل های همکاری، سرمایه گذاری های زیربنایی و مدل های تجاری نوآورانه.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *