بهینه سازی شهر هوشمند

بهینه سازی شهر هوشمند

بهینه سازی شهر هوشمند
لطفا به این پست رای دهید

بهینه سازی شهر هوشمند در عرصه حمل و نقل، مدیریت ترافیک هوشمند برای نظارت و تجزیه و تحلیل جریان های ترافیکی و بهینه سازی چراغ های خیابانی استفاده می شود تا مانع از افزایش ترافیک جاده ها براساس زمان روز یا ساعت کاری شود. حمل و نقل عمومی هوشمند یکی دیگر از جنبه های شهر های هوشمند است که برای تضمین حمل و نقل عمومی مطابق با تقاضای کاربر است. شرکت های حمل و نقل هوشمند قادر به هماهنگی خدمات و نیازهای رانندگان در زمان واقعی، بهبود بهره وری و رضایت آنها هستند. مشارکت در دوچرخه سواری نیز خدمات مشترک در یک شهر هوشمند است.

صرفه جویی در مصرف انرژی و بهره وری، تمرکز اصلی شهرهای هوشمند است. با استفاده از سنسورهای هوشمند، چراغ های هوشمند کم نور برای زمانی که اتومبیل یا پیاده در جاده ها وجود ندارد، مناسب است. فن آوری شبکه هوشمند می تواند برای بهبود عملکرد، نگهداری و برنامه ریزی، و تأمین قدرت بر تقاضا و نظارت بر قطع برق استفاده شود.

ابتکارات شهری نیز هدف اش نظارت و ارزیابی نگرانی های زیست محیطی مانند تغییرات اقلیمی و آلودگی هوا است. بهداشت و درمان نیز با فناوری هوشمند، با کمک کانال های زباله متصل به اینترنت و سیستم های مدیریت IOT فعال برای جمع آوری و حذف زباله، یا با استفاده از سنسور برای اندازه گیری پارامترهای آب و تضمین کیفیت آب آشامیدنی در سیستم، با حذف فاضلاب و زهکشی عمل می کنند.

 

بهینه سازی شهر هوشمند

بهینه سازی شهر هوشمند

شهرهای هوشمند پایداری را ترویج می دهند

پایداری و بهینه سازی شهر هوشمند یکی دیگر از بخش های مهم شهر های هوشمند است. پیش بینی می شود که در سال های آینده، جمعیت شهری بیشتر شود. امروزه ۸۰ درصد از جمعیت ایالات متحده در مناطق شهری زندگی می کنند و این جمعیت ۵۰ سال پیش به ۶۰ درصد می رسید. فناوری هوشمند در سالهای آتی به شهرها برای حفظ رشد و بهبود کارایی رفاه شهروندان و بهره وری دولت در مناطق شهری کمک خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *