اجزای شهر هوشمند

اجزای شهر هوشمند چیست؟

اجزای شهر هوشمند چیست؟
لطفا به این پست رای دهید

اجزای شهر هوشمند در این مقاله خدمتتان ارائه می گردد، از لحاظ نظری، هر منطقه مدیریت شهری می تواند در ابتکار شهری گنجانده شود. یک مثال کلاسیک پارکینگ هوشمند است که با استفاده از یک برنامه برای کمک به رانندگان،فضاهای پارکینگ موجود را بدون چرخاندن طولانی از بلوک های شهری شلوغ پیدا می کند. پارکینگ هوشمند نیز پرداخت دیجیتال را امکان پذیر می سازد. در ادامه با اجزای شهر هوشمند آشنا شوید.

 

اجزای شهر هوشمند

اجزای شهر هوشمند

فناوری شهر هوشمند به طور فزاینده ای برای بهبود امنیت عمومی مورد استفاده قرار می گیرد، از مناطق نظارتی با جرم و جنایت بالا برای بهبود آمادگی اورژانس با سنسور استفاده می شود. برای مثال، سنسورهای هوشمند می توانند جزء مهمی از یک سیستم هشدار اولیه قبل از خشکسالی، سیل، رانش زمین و یا طوفان ها باشند.

ساختمان های هوشمند نیز اغلب بخشی از یک پروژه شهری است. زیرساخت های هوشمندسازی را می توان به راحتی نصب کرد و ساختمان های جدید با سنسورها ساخته شود تا نه تنها مدیریت فضا و زمان واقعی و امنیت عمومی را تضمین کند، بلکه سلامت ساختاری ساختمان ها را نیز نظارت می کند. اتصال سنسورها به ساختمان ها و سازه های دیگر می تواند سایش را شناسایی کند و در صورت نیاز تعمیرات به مقامات اطلاع دهد. شهروندان می توانند در این مورد کمک کنند، از طریق یک برنامه شهر هوشمند در صورت اطلاع از تعمیرات در ساختمان ها و زیرساخت های عمومی، مانند چاله ها، به مقامات اطلاع رسانی کنند. این سنسور همچنین می تواند برای تشخیص نشت در سیستم های آب و دیگر سیستم های لوله استفاده شود، که به کاهش هزینه ها و بهبود کارایی کارمندان عمومی کمک می کند.

فن آوری های شهری نیز برای ارتقا بخش تولید شهری، از جمله ایجاد شغل، بهره وری انرژی، مدیریت فضایی و کالاهای تازه تر برای مصرف کنندگان، کارایی بیشتری را به همراه خواهد داشت.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *