زیرساخت های فناوری هوشمند

آشنایی با زیرساخت های فناوری هوشمند

آشنایی با زیرساخت های فناوری هوشمند
لطفا به این پست رای دهید

زیرساخت های فناوری هوشمند که همگرایی تکنولوژی به نام فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) به ارمغان آمده است، زندگی ما را تغییر داده است. تلفن های هوشمند و تبلت ها در حال حاضر بخش مشترک و تقریبا ضروری از لوازم جانبی هستند که ما هر روز به صورت روزانه استفاده می کنیم.

با این حال، ظهور سیستم های هوشمند که توسط ICT عرضه می شود ، در حال حاضر تبدیل به بخش مهمی از زیرساخت های ما می شود. به عنوان مثال، زیرساخت های جاده ای در حال حاضر طراحی شده اند که شامل سیستم های ICT است که نظارت و کنترل و ایمنی را افزایش می دهد. طبق اظهارات مباحث ساخت و ساز جاده ای جدید (NR2C) اتحادیه اروپا (۲۰۰۸)، استفاده از سیستم های جاده ای هوشمند را در حال حاضر به خوبی توسعه داده است. در ادامه به بخشی از زیرساخت های فناوری هوشمند اشاره خواهیم کرد. در ادامه با زیرساخت های فناوری هوشمند آشنا شوید.

 

پیش بینی آینده در ارتباط با روند تکنولوژی هوشمند مملو از خطر است. با این حال، همگرایی ICT، ITS و سیستم های هوشمند مرتبط در آینده بسیار دور نیست.

 

زیرساخت های فناوری هوشمند

سیستم های ترافیکی هوشمند

زیرساخت های فناوری هوشمند

سیستم های هوشمند ترافیک نسل اول (ITS) برای چندین سال در سراسر اروپا و جاهای دیگر آزمایش شده اند. این سیستم ها بر حسگرهای موجود در جاده ها و زیرساخت های مربوطه که برای کمک به مدیریت جریان های ترافیکی استفاده می شوند، تکیه می کنند. در اوایل تولید ITS از هزینه های تعمیر و نگهداری بالا و کیفیت پایین و کم بودن زمان گرفتن داده های واقعی رنج می برد. با این حال، این فن آوری به سرعت در حال توسعه است.

 

ماشین های با هویت

زیرساخت های فناوری هوشمند 2

نسل جوان مصرف کنندگان بیشتر از تلفن های هوشمند خود به ماشین های هوشمند خود متصل هستند. سازندگان وسایل نقلیه خودرو نیز در حال پیاده سازی گوشی های هوشمند در وسایل نقلیه هستند.

طبق گفته مدیران، این سیستم های ADAS، V2V و V2I به اتومبیل ها اجازه می دهد تا با اتومبیل های دیگر، جاده ها و زیرساخت ها ارتباط برقرار کنند و رانندگی را برای راننده ها راحت تر می کند. در حالی که این امر ممکن است عجیب و غریب باشد، در زمینه حمل و نقل این نوع از تکنولوژی در حال حاضر یک واقعیت است. به عنوان مثال، Eurofighter Typhoon، در حال حاضر دارای سوکت های نرم افزاری است که عمدتا کنترل بسیاری از پروازها را برای خلبانها، امکان پذیر می سازد.

 

تغییر مدل کسب و کار صنعت خودرو

زیرساخت های فناوری هوشمند 3

اگر چشم انداز CISCO درست باشد، مدل کسب و کار فعلی که تا به امروز در صنعت خودرو موثر است، تغییر خواهد کرد. در گذشته این مدل پس از فروش به یک مشتری، پس از آن برخی از خدمات پس از فروش تا زمانی که گارانتی تمام شود را شامل می شده است.

برای فرد معمولی که صاحب یک تلفن هوشمند یا رایانه ای است، ارزشمندترین چیزی که گوشی یا رایانه دارد، اطلاعاتی است که در آن ذخیره شده است. اسناد، عکس ها، موسیقی و مجموعه ای از داده هایی که طی چند سال ساخته شده اند جایگزین نمی شوند. این ممکن است در آینده به وسایل نقلیه و موتور اعمال شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *