سلامت الکترونیکی

مزایای شهر هوشمند و سلامت الکترونیکی

مزایای شهر هوشمند و سلامت الکترونیکی
لطفا به این پست رای دهید

سلامت الکترونیکی ترکیبی از برنامه های کاربردی موبایل، سرویس های شناختی و مشاوره از راه دور و شبکه است که داده ها و اطلاعات پزشکی را در دسترس قرار می دهد. سلامت الکترونیکی در واقع شکست موانع بین بخش ها و ایجاد خدمات نوین بهداشتی است.

با استفاده از داده ها و سنسورهای الکترونیکی اغلب شهر ها به نام “شهرهای هوشمند” نامگذاری می شوند که به عنوان یک فشار بزرگ جهانی برای بهبود عملکرد شهرها کمک می کند. شهرهای هوشمند وظیفه نظارت، تحلیل و بهبود تصمیم گیری شهر را در زمان واقعی می دانند. نتایج، طرفداران می گویند، باعث بهبود بهره وری، پایداری محیط زیست و مشارکت شهروندان خواهد شد.

در این راستا، هر هزینه ای برای شهر ساخته می شود با توجه به پس انداز حاصل شده، در نهایت جبران خواهد شد. شهر هوشمند نه تنها به توسعه شهر و اقتصاد شهری کمک می کند، بلکه می تواند به توسعه کشور و اقتصاد ملی نیز کمک کند.

 

سلامت الکترونیکی و هوشمند

سلامت الکترونیکی و هوشمند

این استراتژی یک رویکرد جامع برای نظارت بر سلامتی است با تمرکز بر پیشگیری و نظارت بر بیماران و اطمینان از سلامت آنها. به این ترتیب، هر فرد یک پرونده بهداشتی هوشمند دارد که پایه ای برای ارائه سایر خدمات عمومی و تخصصی خواهد بود.

 

مزیت های شهر هوشمند

مزایای شهر هوشمند جلوگیری از فساد و دانش و رضایت شهروندان از روند انجام کار است و در نهایت منجر به پیشرفت کشور می شود. رشد هوشمندانه از رشد اقتصادی و همچنین افزایش تولید و کاهش هزینه ها حمایت می کند. برخی مطالعات نشان داده اند که استفاده از توصیه های رشد هوشمند هزینه های خدمات عمومی مانند آب و فاضلاب، مدارس و جاده ها را کاهش می دهد. رویکردهای رشد هوشمندانه دارای مزایای زیست محیطی واضح، از جمله بهبود کیفیت آب و هوا، حفاظت از ساکنان ویژه و ساحلی، توسعه فشرده، حفاظت از محیط زیست، جایگزینی لوازم، تشویق به راه رفتن و غیره می باشد. شهرهای هوشمند با فن آوری هایی مانند شبکه های حسگر، و ذخیره سازی می تواند درجه حرارت، صدا، کیفیت آب، و زباله را اندازه گیری کند، و اطلاعات در مورد همه چیز را فراهم کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *