ارتباط شهر هوشمند با شهر سبز

ارتباط شهر هوشمند با شهر سبز

ارتباط شهر هوشمند با شهر سبز
لطفا به این پست رای دهید

ارتباط شهر هوشمند با شهر سبز از جمله مسائلی است که سبب پایداری و هوشمندی شهرها می گردد. اصطلاح “شهر هوشمند” کمی مبهم است. بعضی از مردم از شهر هوشمند به عنوان یک شهر که از فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ارائه خدمات عمومی به شهروندان استفاده می کند، اشاره می کنند و برخی دیگر معتقدند که شهر هوشمند از فناوری اطلاعات و همه چیز مرتبط با آن استفاده می کند. آنها می توانند از منابع هوشمند و کارآمد استفاده کنند و بنابراین می توانند هزینه استفاده از انرژی را کاهش دهند، خدمات را بهبود بخشیده، کیفیت زندگی را بهبود داده و میزان آلودگی محیط زیست را کاهش دهند و البته این ها همه به دلیل استفاده از تحقیق و توسعه و کاهش مصرف سوخت کربن می باشد.در ادامه نحوه ارتباط شهر هوشمند با شهر سبز خدمتتان ارائه می گردد.

 

ارتباط شهر هوشمند با شهر سبز

ارتباط شهر هوشمند با شهر سبز 1

افزایش جمعیت جهان، کاهش منابع انرژی و هزینه های بالاتر در نتیجه آن،تغییر آب و هوا و آلودگی هوا بعضی از مشکلات اصلی است که شهرهای آینده باید با آن برخورد کنند، تبدیل شدن به شهرهای هوشمند و سبز و تمرکز بر ساختمان سبز و تحرک هوشمند دلیل بقای تسل های آینده خواهد بود…

با توجه به کارایی کم انرژی در ساختمان ها و سیستم های حمل و نقل، شهرهای امروز مسئول هستند، به طور متوسط ۷۰ درصد از انتشار گازهای گلخانه ای و بیش از ۶۰ درصد از مصرف انرژی در جهان است.

مدت زمانی زیادی نیست که شهر های هوشمند (SMART CIYT) روی صفحه نمایش مردم ظاهر شده اند، اما امروزه این شهر های باشکوه در همه جا به نظر می آیند و جلوه ای خاص پیدا کرده اند. اگر از افرادی هستید که با شهر سبز یا شهر پایدار آشنا نیستید، باید بدانید که آنها در حال استفاده از فناوری جدید برای بهبود کیفیت زندگی، کاهش مشکلات زیست محیطی و کاهش زباله های انرژی هستند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *