ارتباط شهر هوشمند با شهر سازی

ارتباط شهر هوشمند با شهر سازی

ارتباط شهر هوشمند با شهر سازی
لطفا به این پست رای دهید

ارتباط شهر هوشمند با شهر سازی یک توسعه پایدار شهری، جامع و عدالت محور مبتنی بر نظام سیستماتیک و مداخله ای است که بر پایه سه محور اصلی پایداری زیست محیطی، پایداری اقتصادی و پایداری اجتماعی شکل گرفته است. مشکل اساسی امروزه برنامه ریزان شهری این است که چگونه شهرها، سیاست ها و برنامه های پایدار را ارائه می دهند.

این کنگره تلاش می کند تا نقش شهر هوشمند را به عنوان یک پدیده در حال ظهور در عصر اطلاعات که یک فلسفه وجودی است، ترسیم کند که هدف اصلی آن بهبود زندگی انسانی در دستیابی به توسعه پایدار شهری است. روش های تحلیلی توصیفی و جهت گیری آن قابل اجرا هستند. این مقاله با مطالعه توسعه پايدار، توسعه پايدار شهری و شاخص ها و ويژگی های آن آغاز می گردد و با توسعه پايدار شهری گسترش می يابد. شهر هوشمند اگر به صورت عاقلانه مورد مطالعه و تحلیل قرار گرفته بگیرد می تواند به عنوان یک کاتالیزور (شتاب دهنده) برای دستیابی به توسعه پایدار شهری عمل نماید.

 

برابری اجتماعی و توسعه‌ی شهری

ارتباط شهر هوشمند با شهر سازی 1

ارتباط شهر هوشمند با شهر سازی و رشد هوشمندانه و مشارکت اقتصادی الزامات یک شهر خوب است، که در آن رهبران شهر، فرصت های رشد را شناسایی و تقویت می کنند و به همه شهروندان شهر رفاه  و آسایش را اطمینان می دهند. رهبران شهر همچنین باید این واقعیت را تشخیص دهند که رشد اقتصادی علاوه بر ارائه فرصت های فراوان، مستلزم سرمایه گذاری در بخش آموزش، فرصت های شغلی و زیرساخت های با ثبات است.

 

ارتباط شهر هوشمند با شهر سازی

ارتباط شهر هوشمند با شهر سازی 2

این اتفاق مخصوصا در طول شهرک سازی شهر های پرجمعیت جهان اتفاق افتاده است، به طوری که محله های فرسوده تحت فرآیند بازسازی قرار می گیرند که در آن افراد ثروتمند به محله نفوذ می کنند و جایگزین ساکنان قدیمی می شوند. بسیاری از شهرها در حالی که سعی دارند مناطق شهری زرق و برق دار و قابل سکونت داشته باشند دیگر برای افراد کم درآمد جایی مناسب نیستند و بیشتر پروژه های بازسازی شهری منجر به جابجایی اقتصادی و اجتماعی می شود.

ایجاد یک تعادل بین سرمایه گذاری در فضاهای تمیز و پاکیزه شهری با ویژگی های فرهنگی مطلوب از یک سو، از بین بردن تنوع و به همان اندازه دور کردن ساکنان کم درآمد از محله از سوی دیگر، کاری بسیار سخت و دشوار است، اما همیشه راهکارهایی هست که با استفاده از آنها می توانید اطمینان حاصل کنید که بازآفرینی ​​و یادگیری تمام بخش های جامعه دو موضوع ناسازگار نمی باشد؛ راه هایی مانند کاهش مالیات بر املاک، منطقه بندی قانونی، بودجه بندی مشارکتی و کنترل اجاره.

واکنش های تاثیرگذاری خارج از گرايش های سیاسی رخ خواهد داد. این واکنش ها به شکل فعالیت های اجتماعی و تشکیل پانل های مختلف به روز می شود. در بسیاری از شهرها مردم با تهدید از تبعید توسط مدیریت املاک مسکونی مواجه هستند که توسط ساکنان و مشاغل محلی مطرح شده و واکنش آنها را نسبت به جریان اعیان سازی افزایش داده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *