فناوری های هوشمند در کنگره

فناوری های هوشمند در کنگره شهر هوشمند

فناوری های هوشمند در کنگره شهر هوشمند
لطفا به این پست رای دهید

فناوری های هوشمند در کنگره بین المللی شهر هوشمند شامل: فناوری اطلاعات، دولت الکترونیک و شهر هوشمند که سه عامل کلیدی هستند که نقش مهمی در پیشرفت تمام نقاط کشور ایفا می کنند و ضروری است که این سه اصل اساسی برای دستیابی به اهداف ارزشمند و راه حل های پیشگیرانه در کنار هم قرار بگیرند. چنین تفکر و چینشی یکی از بهترین ابزارها برای برگزاری همایش های علمی است که به عنوان یکی از اصلی ترین رویدادهای علمی و پیشرفت های فنی شناخته شده است. کسب و کار الکترونیکی و کسب و کار اینترنتی مدتها است گفتمان غالب در دنیای کسب و کار شده و در کشور ما نیز روند رو به رشد خوبی داشته و تعداد زیادی از معاملات مالی و حجم بالایی از معاملات مالی آنلاین در کشور ، در سال ۱۳۹۴ اتفاق افتاده است و این تراکنش به بیش از ششصد میلیارد ریال رسیده است.

ارائه دسترسی الکترونیکی برای شهروندان به سازمان ها و شرکت هایی که خدمات الکترونیکی را ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز در هفته ارائه می دهند، شهر هوشمند نام دارد. شهروندان می توانند در هر زمان و هر کجا در اینترنت به اطلاعات آموزشی، تفریحی، تجاری، اداری، بهداشت، و غیره دسترسی پیدا کنند. از آنجایی که ترافیک شهر در شهر الکترونیک به حداقل می رسد، اثرات مضر وسایل نقلیه بر محیط زیست کاهش می یابد و دامنه زیبایی و طبیعی برای شهروندان برای زندگی وجود خواهد داشت. در ادامه به معرفی فناوری های هوشمند می پردازیم:

 

فناوری های هوشمند کنگره

انرژی هوشمند

در ساختمان های مسکونی و تجاری در شهرهای هوشمند از انرژی کمتر و بازده بالاتر و انرژی مورد استفاده برای تحلیل و جمع آوری داده ها استفاده می کنند. شبکه های هوشمند بخشی از توسعه یک شهر هوشمند هستند، چراغ خیابانی یک بحث ساده برای وارد شدن به بحث شهر هوشمند است، زیرا چراغ های LED هزینه ها را کاهش می دهند و صرفه جویی می کنند.

 

حمل و نقل هوشمند

در یک شهر هوشمند، یک سیستم حمل و نقل چندمنظوره وجود دارد که شامل چراغ هوشمند و پارکینگ هوشمند است. به عبارت دیگر، این یکی از حوزه هایی است که می تواند به عنوان یک عامل برای هوشمند سازی شهری مورد توجه قرار گیرد. موضوعات حمل و نقل هوشمند و هر چیزی که به نوعی مربوط به این مسئله مربوط می شود، می تواند در شهرسازی، پارکینگ ها، چراغ ها و غیره در هوشمندسازی مورد توجه قرار گیرد. نه تنها هزینه نظارت و کنترل پارکینگ ها را کاهش می دهد و هزینه های پارکینگ را نیز تامین می کند، بلکه همچنین باعث کاهش هزینه های حمل و نقل و ترافیک می شود.

 

داده هوشمند

مقدار عظیمی از داده های دریافت شده در یک شهر هوشمند نیاز به تجزیه و تحلیل سریع دارد تا برای بهبود شرایط شهری مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از پورتال داده باز به عنوان یک گزینه در برخی از شهرها انتخاب شده تا داده های شهری را به صورت آنلاین در دسترس قرار داده و هر فرد بتواند آن را برای مدل سازی آینده تجزیه و تحلیل و بررسی کند. برخی از شرکت ها برای داده های شهری با کارمندان شهرداری همکاری می کنند.

 

زیرساخت هوشمند

شهرها با قابلیت های شهر هوشمند قادر خواهند بود برای تحلیل داده های بزرگ برنامه ریزی کنند. این مسئله اجازه می دهد تا نگهداری پیشگیرانه و برنامه ریزی جهت دار برای نیازهای آینده فراهم گردد. داشتن زیرساخت هوشمندانه به این معنی است که یک شهر می تواند با فناوری و تکنولوژی های مختلف پیشرفت کند و از داده های جمع آوری شده برای تغییرات معنی داری در برنامه های آینده شهر استفاده نماید.

 

دینامیک هوشمند

مفهوم این عنوان توانایی انتقال اطلاعات و فن آوری با استفاده از تکنولوژی می باشد. لازم می باشد که تکنولوژی انعطاف پذیر باشد تا بتواند انتظارات مصرف کننده را بدون در نظر گرفتن این که کیست و چه زمانی است، ایجاد نماید. همچنین، داده ها باید بدون محدودیت بین سیستم ها منتقل شوند، که همه آنها مربوط به حریم خصوصی، امنیت و مسائل مربوط به مالکیت معنوی است. برای این منظور، سیاست های عمومی و قوانین فن آوری باید به روز باشد.

 

برگزاری کنگره بین المللی شهر هوشمند

 

از این رو با توجه به اهمیت پیشرفت تکنولوژی و فناوری های هوشمند و تاثیر آن در مسائل روز دنیا بر آن شدیم تا کنگره ای در رابطه با مباحث هوشمند سازی و شهر هوشمند و آینده شهرها تشکیل دهیم و مفتخریم تا از شما عزیزان برای حضور در این کنگره دعوت به عمل بیاوریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *