شهر هوشمند

شهر هوشمند و آینده شهرها

شهر هوشمند و آینده شهرها
لطفا به این پست رای دهید

شهر هوشمند شهری است که بر مبنای استفاده هوشمندانه از منابع طبیعی با هدف توسعه اقتصادی پایدار و بهبود کیفیت زندگی در منابع انسانی و سرمایه اجتماعی، حمل و نقل و ارتباطات مبتنی بر فناوری اطلاعات سرمایه گذاری خواهد شد. در این مبحث قصد داریم تا پیرامون شهر هوشمند اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و شما را با مبحث شهر هوشمند آشنا نماییم. لطفا با ما همراه باشید.

 

هوشمندی یعنی چه؟

شهر هوشمند 1

وقتی که از شهرهای هوشمند صحبت به میان می آید، اولین سوال که احتمالا می پرسید اساسا آن است که شهر هوشمند چیست؟ واقعیت این است که کسی نمی تواند به راحتی به این سوال پاسخ دهد. هوش معانی گوناگونی دارد. از دیدگاه برخی از افراد، شهر هوشمند، یافتن راه حل هایی برای کاهش مرگ و میر و تراکم جمعیت در شهرها است که از سنسورهایی استفاده می کند که داده های شهر را جمع آوری و تحلیل می کند. از منظر دیگر، شهر هوشمند به معنای راه حل های سبز و سازگار با محیط زیست در شهرهاست. بعضی از شهرها بر پایه یک شهر هوشمند مانند شهر Sung-do کره جنوبی ساخته شده اند که دارای امکانات لازم برای توسعه زندگی شهری است.

حتی در برخی از نقاط جهان که از لحاظ فنی بسیار پیشرفته نیستند، شهرها ویژگی های شهر های هوشمند را دارند. هدف از ارائه این شهرها طراحی برنامه های مختلفی است که برای شهروندان در دسترس است. استفاده از این برنامه های نرم افزاری می تواند نقش مهمی در تسهیل زندگی شهروندان ایفا کند. در حومه کیپ تاون در آفریقای جنوبی، نشانه های شهرهای هوشمند یافت می شود، یکی از این نشانه ها این است که سقف خانه مجهز به پانل های خورشیدی است که انرژی لازم برای خانه را تامین می نماید.

ساختن شهرهای هوشمند

ساکنین این خانه ها می توانند از تلفن های همراه برای خرید برق استفاده کنند. بریتانیا، در میان کشورهای دیگر، نه تنها علاقه مند به ساختن شهرهای هوشمند است، بلکه پیشگام توسعه شهرهای هوشمند در سراسر جهان نیز بوده است.

تا ۱۵ سال دیگر، انتظار می رود بیشتر جمعیت جهان در شهرها زندگی کنند. بنابراین، در چنین شرایطی، ما باید قبل از اینکه با چنین جمعیتی در شهرها مواجه شویم آماده باشیم. بر خلاف تصور ساختمان های بلند و توسعه زیرساخت های حمل و نقل تنها نیاز شهرهای آینده نمی باشد، بلکه بیشتر از هر چیز دیگری در این شهرها نیاز به سیستم های هوشمند احساس می گردد. در واقع، بهبود کیفیت زندگی شهری به طرق مختلف مانند برنامه ریزی ترافیک، روشنایی شهری و استفاده از برنامه های طراحی شده برای گوشی های هوشمند بیشتر از این سازه ها در زیرساخت شهرهای آینده موثر است.

 

ارائه گواهی‌ نامه بین المللی شهر هوشمند

 

ویژگی شهر هوشمند

شهر هوشمند 2

این شهرها، بر اساس زیرساخت های زندگی الکترونیکی ساخته شده اند، نیازهای افراد به روش هوشمندانه با استفاده از آخرین تکنولوژی های روز عرضه می شود. اگر چه فیزیک پایه یکی از نیازهای فوری برای توسعه شهرنشینی است، اما امروزه شهرها به طور فزاینده نیاز به ابزار ارتباطی مبتنی بر تکنولوژی روز دارند. از این رو، مفهوم شهرهای هوشمند به عنوان یک ابزار مهم و استراتژیک در توسعه نیازهای شهرهای آینده محسوب می شود. هوش هوشمند، اقتصاد هوشمند، حمل و نقل هوشمند، زندگی هوشمند و مهمتر از همه، شهروندان هوشمند، معیار شهرهای هوشمند آینده هستند. امروزه زندگی ما یک تعریف جدید بر اساس ادبیات تکنولوژی پیدا کرده است.

 

شهر هوشمند، شهر آینده

شهر هوشمند 3

همانطور که گفته شد شهر هوشمند، شهری با هدف توسعه اقتصادی پایدار و بهبود کیفیت زندگی در منابع انسانی و سرمایه اجتماعی می باشد، شهرهای هوشمند برای توسعه فن آوری های جدید و افزایش تقاضای شهروندان برای موارد جدید طراحی شده اند و این شهرها به دنبال دنیایی جدید هستند که در آن آخرین فن آوری پیشرفته جمع آوری شده است تا انسان بتواند کیفیت بهتر زندگی را تجربه نماید.

از این رو بر آن شدیم تا کنگره ای تحت مباحث هوشمند سازی شهرها ارائه دهیم تا هم با مفاهیم هوشمند سازی به خوبی آشنا شوید و هم از مزایای شرکت در کنگره بهره مند گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *