شهرها در مسیر هوشمند شدن

شهرها در مسیر هوشمند شدن

شهرها در مسیر هوشمند شدن
لطفا به این پست رای دهید

هوشمند شدن شهر ها مبحثی است که یکی از بحث های مهم در کنگره بین المللی شهر هوشمند است، “IcTech 2018” با رویکرد هوشمند سازی با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت صنعت، معادن و تجارت، کار و امور اجتماعی، وزارت ورزش و جوانان وزارت جهاد کشاورزی و دانشگاه های معتبر کشور با هدف بررسی اصلاحات فرآیندها و برنامه های الکترونیک کردن خدمات دستگاه ها و بررسی طرح دوم نقشه راه برای اصلاح نظام اداری، مدیران فناوری اطلاعات و اعضای کمیته توسعه دولتی از دستگاه های الکترونیکی و هوشمند در سراسر کشور، در سال ۹۷ در دانشگاه شهید بهشتی با پانل های تخصصی، سخنرانی های آموزشی و کلیدی با حضور کارشناسان داخلی و خارجی طی دو روز به طور همزمان در رابطه با مسائل مربوط به دولت هوشمند، آموزش هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و گواهی نامه حضور، تکنولوژی هوشمند در اینترنت، فناوری های هوشمند، هوش مصنوعی، امنیت در نرم افزار اداری الکترونیک، تکنولوژی تلفن همراه و غیره سه حوزه هوش هوشمند، شهر هوشمند و بیمه و هوشمند بانکداری و… برگزار خواهد شد.

همانطور که اشاره شد کنگره طی دو روز در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار خواهد شد و شامل بخش های مختلف، ارائه های کلیدی، معرفی فعالیت های اجرایی دستگاه های اجرایی و شهرداری ها خواهد شد. ارائه طرح های هوشمندانه در تهران، کارگاه های آموزشی برای تولید محصولات، خدمات و پانل های تخصصی نیز از جمله خدمات این کنگره می باشد.

هوشمند شدن 1

برگزاری نمایشگاه جدیدترین محصولات و خدمات مربوط به شهر هوشمند، رویدادی دیگر است که در این دو روز برگزار می شود و بازدید برای تمامی علاقمندان آزاد است.

 

هوشمند شدن شهرها

آنچه که ذکر شد، تنها بخشی از نیازهای شهرهای هوشمند است، بدون شک، با پیشرفت تکنولوژی روز به روز، لیست تکنولوژی ها و امکانات موجود در شهرهای هوشمند اضافه خواهد شد. اگر بخشی از این تسهیلات در شهری که شما زندگی می کنید فراهم شده، می توانید مطمئن باشید که در عرصه ورود به زندگی در شهرهای هوشمند هستید و دیر یا زود شهروندان هوشمند خواهید شد. در حال حاضر بیش از همیشه، ما شاهد رشد روزافزون فن آوری های مدرن در شهرها هستیم. در چنین شرایطی، ما باید برای زندگی در شهرهای هوشمند آماده باشیم. شهروندان هوشمند برای زندگی در شهرهای هوشمند آینده نیاز به آشنایی با اینترنت و مفاهیم مربوط به آن هستند. از ابزارها برای انجام کارهای روزمره و لذت بردن از زندگی بهره می گیرند و با توجه به نیازهای خود از برنامه های مختلف استفاده کنید.

شاید تصور کنید که وعده زندگی در این شهرها کمی فراتر از ذهن است، اما در سالهای اخیر، بیش از ۴۰۰ شهر در سراسر جهان ساخته شده است و هر روز تعداد افرادی که قصد دارند در شهرهای هوشمند زندگی کنند، افزوده می شوند. آنها بر این باورند که استفاده از فن آوری های دیجیتال جدید که امروزه زندگی ما را گسترش داده است می تواند بخش عظیمی از زندگی را برای انسان ها آسان تر کند.

از این رو با توجه به اهمیت هوشمند شدن شهرها و تاثیر آن در مسائل روز دنیا بر آن شدیم تا کنگره ای تحت عنوان شهر هوشمند با حضور اساتید برجسته داخلی و خارجی تشکیل دهیم و مفتخریم تا از شما عزیزان برای حضور در کنگره دعوت به عمل بیاوریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *