زیرساخت های هوشمندانه 1

زیرساخت های هوشمندانه در شهر هوشمند

زیرساخت های هوشمندانه در شهر هوشمند
لطفا به این پست رای دهید

زیرساخت های هوشمندانه بخشی از پیاده سازی شهر هوشمند است. با توجه به رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران در سالهای اخیر و اهداف جدی دولت در مورد دولت الکترونیک، نیاز به استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات و نقش آن در حل مسائل مناطق شهری به ویژه در مدیریت شهری، اقتصاد شهری، تولید شغل و ترویج سطح فرهنگ شهروندی بیشتر شده است. برای مدیریت شهر، احترام به کرامت انسانی و کاهش هزینه ها و تقاضا برای سفرهای داخل شهری، اجرای شهر الکترونیکی در ابعاد مختلف که از طریق آن بسیاری از امور مربوط به شهروندان در مرکز شهر از طریق فناوری اطلاعات انجام بگیرد، می تواند بسیار امیدوار کننده و موثر باشد.

دستاورد مدیریت شهری، شهری با توسعه الکترونیک می باشد. بسیاری از مشکلات شهرها در بخش اتوماسیون، خدمات مشتری و ارائه خدمات با استفاده از زیرساخت های فناوری اطلاعات سر و سامان می یابد. استفاده از مسائل مربوط به نرم افزار و استفاده از متخصص برای به روز رسانی فناوری در شهرها ضروری است. مدیریت مناطق شهری نیاز به فناوری اطلاعات و استفاده از سیستم های پیشرفته دارد. در ادامه با زیرساخت های هوشمندانه آشنا شوید.

 

زیرساخت های هوشمندانه در شهر هوشمند

از این رو کنگره “شهر هوشمند” با هدف ارائه یافته های علمی و پژوهشی و تحقیقات تجربی متفکران، کارشناسان، محققان، دانشجویان، کارشناسان و مدیران به منظور دستیابی به شهری هوشمند و رسیدن به اهداف و آرمان های پایدار و توسعه شهرها برگزار خواهد شد.

 

زیرساخت های هوشمندانه

دسترسی به اینترنت با سرعت بالا از ضروری ترین نیازهای شهرهای آینده می باشد. این زیرساخت تقسیم دیجیتالی بین شهرها یا کشورها را کاهش می دهد. یکی دیگر از زیرساخت های مهم برای توسعه شهر هوشمند، دسترسی به وای فای است. به این ترتیب، در همه جای شهر، شهروندان می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورند، از قبیل اطلاعات فوری در مورد وضعیت حمل و نقل، آب و هوا و سایر حوادث در سراسر شهر. توسعه ساختمان های پایدار یکی دیگر از زیرساخت های مورد نیاز در این شهرها است. ساختمان هایی که در آینده ساخته می شوند باید از لحاظ انرژی کارآمد باشند و انرژی خود را از طریق راه حل های سازگار با محیط زیست تامین کنند. در حالی که دستگاه های تلفن همراه مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها بیش از پیش برای بشریت محبوب شده اند، ایستگاه های موجود برای شارژ این دستگاه ها نیز ضروری هستند.

 

ضرورت ایجاد شهر الکترونیک

  • ارائه خدمات با کیفیت و سرعت بالا برای شهروندان.
  • ارائه انواع سیستم های یادگیری الکترونیکی و محیط آموزشی مادام العمر و ایجاد آگاهی عمومی.
  • دسترسی ۲۴ ساعته به خدمات شهری و امکانات ۲۴ ساعته شهری.
  • ارائه خدمات یک مرحله ای برای شهروندان و ایجاد درآمد شهری پایدار با ایجاد سیستم پایدار پول نقد در جامعه.
  • تقویت اقتصادی شهر و ایجاد فرصت های کسب و کار بیشتر از طریق توسعه تجارت الکترونیک.
  • کاهش ترافیک شهر به دلیل استفاده از اینترنت در فعالیت های مختلف شهروندان و صرفه جویی در وقت و انرژی.
  • انطباق سرمایه گذاری با نیاز شهروندان و شهر و افزایش نظم در فعالیت های شهرستان با استفاده از سیستم اطلاعات جامع.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *