از اپلیکیشن های شهری تا سیستم های هوشمند در کنگره

از اپلیکیشن های شهری تا سیستم های هوشمند

از اپلیکیشن های شهری تا سیستم های هوشمند
لطفا به این پست رای دهید

اپلیکیشن های شهری این روزها بسیار مبحث داغ و پر بازخوردی می باشند، در سال های اخیر، اقدامات مختلفی در تهران با موضوع” شهر هوشمند “صورت گرفته است که با وجود موفقیت هایی که داشت، متاسفانه هیچ هدف و نقشه قطعی برای انتقال به هوشمندسازی شهرها و تحقق شعار نداشته است و بازه زمانی که تهران به یک شهر با استانداردهای جهانی در این منطقه برسد بسیار زیاد است و فعالیت های زیادی در ابعاد مختلف باید صوت بگیرد.

ایده ها و طرح های بسیاری در این زمینه شناخته شده است که مشکل اصلی در مسیر اطلاعاتی می باشد. اما مسئله اصلی فقدان دید جامع و برنامه استراتژیک است که در قالب عمل مفهوم پیدا می کنند و با یکدیگر هماهنگ می شوند و با توجه به محدودیت منابع آنها اولویت های آنها مشخص می شود.

 

“امروز، حرکت به سمت شهر هوشمند در کشور، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که همه شهروندان و شرکت ها و سازمان های دولتی و عمومی، باید به دنبال همکاری باشند. ” این نقش کلیدی شهرداری است.

 

اپلیکیشن های شهری شهر هوشمند

اپلیکیشن های شهری

یکی از ضروریات زندگی در شهرهای هوشمند سیستم مدیریت شهری می باشد. به عنوان مثال، برنامه هایی که پارک های نزدیک به مسیرهای راننده را نشان می دهند می توانند در صرفه جویی در وقت و سوخت و مهم تر از کاهش ترافیک مهم باشند. اپلیکیشن های شهری، دیگر فناوری های مورد نیاز برای شهرهای هوشمند آینده می باشند.

این برنامه ها به شهروندان کمک می کنند تا نقش تعمیر و نگهداری شهری مانند درختان و آتش نشان ها را حفظ کنند. برنامه های کاربردی دیگر در شهرهای هوشمند شامل نرم افزار مرجع است که اطلاعات موزه ها، پارک ها و رستوران ها را می دهد. استفاده از برنامه های نرم افزاری مسیریابی یکی دیگر از نیازهای توسعه شهر هوشمند است، که بهترین مسیر برای هر راننده را شناسایی می کند و بنابراین می تواند نقش مهمی در صرفه جویی در وقت، کاهش حجم حمل و نقل و کاهش آلودگی هوا ایفا کند.

یکی از برنامه های کاربردی در Smart City سیستم مدیریت زباله است. در این سیستم، برچسب های RFID روی مواد بازیافتی قرار دارند تا طبقه بندی آنها را در روند بازیافت آسان تر کند. در نتیجه، بطری های پلاستیکی کشف می شوند و هیچ ردی از آنها در طبیعت یافت نمی شود. سیستم های هشدار و مدیریت بحران فناوری های دیگری هستند که باید در شهرهای آینده برجسته شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *