ابزارها و سرویس ‌ها در یک شهر هوشمند 1

ابزارها و سرویس ‌ها در یک شهر هوشمند

ابزارها و سرویس ‌ها در یک شهر هوشمند
لطفا به این پست رای دهید

ابزارها و سرویس ‌ها در یک شهر هوشمند در این مقاله خدمتتان ارائه می گردد، با ما همراه باشید. باید خاطر نشان کرد که کنگره بین المللی شهر هوشمند توسط وزارت ارتباطات، صنعت، کار، ورزش و جهاد کشاورزی، برنامه و بودجه کشور و دانشگاه های معتبر پشتیبانی می شود.

شهرهای هوشمند همراه با ویژگی های عملکردی برای شهروندان هزینه های پرداخت شده را ذخیره می نمایند. “در سال ۲۰۱۰، حدود ۸ میلیون دلار صرف صرفه جویی در آب سونگ دونگ، یک شهر مانند کره جنوبی، با ۳۵ میلیارد دلار در سطح زمینی با متراژ ۱۵۰۰ هکتار شد. مشارکت فناوری سیسکو بر اساس استفاده از انرژی متوسط سیسکو، در مقایسه با آب شهرهای مشابه که از روش هوش مصنوعی استفاده نمی کند، با صرفه جویی تا حدود ۳۰٪ در شهر، صرفه جویی در انرژی و آب، و همچنین هزینه های جانبی و عملیاتی ساختمان، بسیار قابل توجه بوده است. در ادامه با ابزارها و سرویس ‌ها در یک شهر هوشمند آشنا خواهید شد.

ابزارها و سرویس ‌ها در یک شهر هوشمند

ما مسیری را طی کرده ایم که شهرهای آینده را به مکان های پر جنب و جوش، جذاب و پایدار برای مردم تبدیل می کند. در این شهر هوشمند، زندگی روزمره آسان و کارآمد است و مردم هم، با همدیگر و شهرشان هماهنگ هستند. اما یک شهر هوشمند چگونه کار می کند؟

 

ابزارها و سرویس ‌ها در یک شهر هوشمند

سنسورها و وسایل ارتباطی

ساخت شهر هوشمند دارای مراحل مختلف است. در مرحله اول شهرهای هوشمند نیاز به سنسور و ابزار ارتباطی دارند. این ابزار ارتباطی می تواند تجهیزات خیابانی، منابع نور و درب های اتوماتیک، جاده های شارژ و تابلوهای الکترونیکی را شامل شود. تمام این دستگاه های ارتباطی توسط شبکه برق متصل می شوند و می توانند ارتباطات شهر و زیرساخت های سنسور را شکل دهند و می توانند رویدادها و اطلاعات مربوط به کیفیت زندگی و محیط ها و اجزای سازنده را ارائه دهند.

برای مثال، سنسورها را می توان در اتوبوس تعبیه کرد. به این ترتیب، اتوبوس ها می توانند وسایل روشنایی شهری را شناسایی کنند یا مکان های را برای پارک ماشین شناسایی کنند و یا درجه حرارت هوا و میزان آلودگی را در منطقه یا در مناطق مختلف اندازه گیری کنند. این تجهیزات باید به شبکه وصل شوند. شبکه هایی مانند مدارهای فیبر نوری، شبکه های ارتباطی رادیویی و… .مهم تر از همه، شبکه برق که برق خیابانی را فراهم می کند. تمام این شبکه ها و مسیرهای ارتباطی، جریان اصلی اطلاعات را تشکیل می دهند و تمام امکانات، تجهیزات و خدمات یک شهر هوشمند را متصل می کنند.

 

تعاملات شهر هوشمند

داده های عملیاتی و محیطی به دست آمده در واقع به یک واحد پلتفرم ارسال می شود. تیم های شهری با استفاده از موتورهای قانونی و سایر روش ها، ۲۴ ساعته می توانند در حوادث و وقایع تصمیم گیری کنند و خدمات شهری را برای نیازهای شهروندان مناسب سازند.

 

بانک حافظه شهری

این پلتفرم همچنین به عنوان یک حافظه شهری عمل می کند، جایی که همه اطلاعات مفید ذخیره می شود (اطلاعات مربوط به دارایی ها، دارایی های جدول زمانی و غیره). این اطلاعات در دسترس عموم مردم و کارآفرینان برای تشویق توسعه آتی و راهکارهای شهر هوشمند قرار داده می شود.

 

ایجاد خدمات جدید در شهر هوشمند

داده های حاصل و مشارکت ذینفعان منجر به ایجاد خدمات جدید و خدمات هوشمندتر می شود. به عنوان مثال: پارکینگ هوشمند، شبکه های چند منظوره الکتریکی، اینترنت شهری و Wi-Fi، و غیره. مدل های جدید کسب و کار در حال توسعه است که باعث افزایش بهره وری و بهبود عملکرد و صرفه جویی در هزینه می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *