آشنایی با اینترنت اشیا در شهر هوشمند

آشنایی با اینترنت اشیا در شهر هوشمند

آشنایی با اینترنت اشیا در شهر هوشمند
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا در شهر هوشمند یکی از مباحث کنگره بین المللی شهر هوشمند است. شاید این روزها، کلمه IOT یا اینترنت اشیا را زیاد شنیده باشید، اما معنی و یا استفاده از آن را نمی دانید. The Internet of Things Themes، که برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون نقل شده است، تنها در حدود دو سال در سراسر دنیا بوده است و جالب است که اکثر شرکت ها به طور گسترده ای به سمت این تکنولوژی حرکت می کنند. اطلاعات بیشتر در مورد IOT را از ما دریافت کنید.

 

اینترنت اشیا در شهر هوشمند

IOT یا اینترنت اشیا

اینترنت اشیا (IOT) چیز تازه ای نیست، زیرا اولین نمونه از استفاده از این تکنولوژی، تولید و بازتولید یک توستر متصل به اینترنت بود که توسط یک شرکت در طی یک کنفرانس در سال ۱۹۸۹ رونمایی شد.

به طور کلی، مفهوم اینترنت اشیاء این است که دستگاه های مختلف را از طریق اینترنت متصل می کند. با استفاده از اینترنت، اشیاء و برنامه های مختلف می توانند با اتصال به اینترنت ارتباط برقرار کنند و با یکدیگر صحبت کنند. به عنوان مثال، یخچال های هوشمند که به اینترنت متصل می شوند، می توانند از موجودی و تاریخ انقضا غذا در یخچال اطلاع دهند. در واقع، اینترنت اشیا شما را قادر می سازد که اشیاء خود را از راه دور و با کمک زیرساخت های اینترنت کنترل و بررسی کنید.

اینترنت اشیا ایده آل برای ادغام مستقیم سیستم های فیزیکی و سیستم های کامپیوتری مانند سیستم های هوشمند خودرو، یخچال هوشمند و خانه هوشمند می باشد که این روزها در کنفرانس های مختلف به آن اشاره می شود و شما باید بدانید تمام این دستگاه ها در اینترنت زیر مجموعه ای از اشیاء قرار گرفته است.

آشنایی با اینترنت اشیا در شهر هوشمند

کنگره جهانی و نمایشگاه شهری شهر هوشمند که شرکت ها و متخصصان بین المللی در آن حضور دارند ، فرصتی برای دیدن و آموختن همه محصولات و خدمات شهری می باشد.

 

تعامل با دنیای فیزیکی از طریق اینترنت اشیا

اینترنت اشیا در شهر هوشمند به عنوان انقلاب صنعتی نامیده می شود . IOT راه تعامل کسب و کار، دولت ها و مصرف کنندگان جهانی را تغییر خواهد داد. در مورد پیشرفت و رشد IoT در جهان بیشتر بدانید.

BI Information برای بیش از دو سال رشد اینترنت را از نزدیک دنبال نموده است.در گزارش جدید BI، این سیستم اطلاعاتی درباره تمام اجزای سازنده و اکوسیستم IOT صحبت کرد. این گزارش جدید حاوی اطلاعاتی درباره دستگاهها، تحلیلگران، شبکه ها و امنیت IOT است. این گزارش همچنین پیش بینی کرده است که بازار اینترنت در حال رشد می باشد که شامل رشد استفاده از دستگاه های IOT ، سرمایه گذاری و سرمایه بازپرداخت در این اکوسیستم می باشد.

در اینجا برخی نکات کلیدی در این گزارش وجود دارد:

  •  تا سال ۲۰۲۰، مجموع ۳۴ میلیارد دستگاه به اینترنت متصل خواهد شد.
  • تقریبا ۶ تریلیون دلار برای اینترنت اشیا در پنج سال آینده صرف خواهد شد.
  •  تجارت یکی از اصلی ترین جز اینترنت اشیاء است؛ کسب و کار می تواند روند کار را بهبود بخشد توسط: ۱) کاهش هزینه عملیات. ۲) افزایش بهره وری. ۳) گسترش بازار و محصولات جدید.
  • دولت ها بر افزایش بهره وری برای کاهش هزینه ها و بهبود کیفیت زندگی شهروندان تمرکز می کنند.
  • مصرف کنندگان به عنوان کاربران IOT در کنار شرکت ها و دولت ها عمل خواهند کرد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *