تهران – ایرنا – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر استفاده از ظرفیت های بانوان برای توسعه کشور اقتصاد کشور با استفاده از فناوری های اطلاعاتی تاکید کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدجواد آذری جهرمی» این سخنان را امروز (سه شنبه) در همایش نقش فناوری اطلاعات در توان افزایی بانوان عنوان کرد و افزود: بانوان دارای توانمندی های بسیاری هستند که می توان برای توسعه اقتصادی کشور در بخش دیجیتال از این توانایی بهره گرفت.
وی با اشاره به وجود الگوهای دینی در کشور گفت: با توجه به این الگو ها نباید در جامعه اسلامی، مانعی برای حضور بانوان وجود داشته باشد.
جهرمی، نوآوری و خلاقیت را خمیرمایه رشد اقتصادی دانست و افزود: پدیده ای به نام جنسیت در خلاقیت وجود ندارد و بانوان و مردان در این خصیصه برابرند.
عضو هیات دولت با تاکید بر اینکه در اقتصاد دیجیتال جنسیت مطرح نیست، نادیده گرفتن ظرفیت بانوان در این چرخه را معادل از دست رفتن ۵۰ درصد ظرفیت اقتصادی کشور دانست.
آذری جهرمی در بخش دیگری از سخنان خود فناوری اطلاعات و ارتباطات را بهترین زیرساخت برای حضور جدی تر بانوان در عرصه اقتصادی دانست.
وی خاطرنشان کرد: اکنون فناوری اطلاعات شرایطی ایجاد کرده است که بانوان هم می توانند به امور خانوادگی خود رسیده و هم به اشتغال بپردازند. به همین خاطر باید تلاش کرد تا اعتماد به نفس بانوان به آنان برگردانده شود تا شاهد شکوفایی بیشتر بانوان باشیم.
عضو هیات دولت در بخش دیگری از سخنان خود بر استفاده از ظرفیت بانوان در سلامت اداری تاکید کرد و گفت: تاکنون بانوان نه اختلاسی داشته اند و نه تبانی از آنها سر زده است به همین خاطر باید از این ظرفیت به شکلی مناسب استفاده شود.

irna


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برخی از مطالب سایت

دسته‌ها